Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Muzeum Miasta Malborka - #muzealniaki

Wyszukiwarka

#muzealniaki

Muzeum Miasta Malborka przyłączyło się do akcji społecznej #muzealniaki.  To przedsięwzięcie, do którego  przystąpili partnerzy, którzy deklarują przyjazne nastawienie do wizyt dzieci w galeriach i muzeach w całej Polsce.

W ramach akcji została stworzona specjalna lista miejsc, które warto odwiedzić wraz z dziećmi. Każdy mógł wziąć w niej udział, wystarczyło przyjść z dzieckiem do dowolnego muzeum lub galerii sztuki biorącego udział w programie. Następnie zrobić zdjęcie z wizyty i dodać je na swoje media społecznościowe z hasztagiem #muzealniaki oraz oznaczyć dane muzeum czy galerię, np. #muzeummiastamalborka.

W ramach akcji odbyła się również Międzynarodowa Konferencja Wyszehradzka we Wrocławiu organizowana dla muzealniaków. Jej celem było stworzyć możliwość wymiany doświadczeń i inspiracji w pracy z nieoczywistym gościem muzeum czy galerii sztuki – dzieckiem w wieku do 3 lat oraz jego rodzicem. Muzeum Miasta Malborka przedstawiło na niej prezentacja o "Niedzielach w Muzeum" i "Eksponatach od podszewki”.

Organizatorem akcji było Muzeum Pana Tadeusza, Zakład Narodowy im. Ossolińskich.

Banery/Logo